Історія

І. Перші відомості про школу

 

Старожили розповідають, що перше приміщення школи, яке вони пам'ятають, знаходилося в центрі села, де тепер стоїть хата громадянина Зайця Нестора Півоновича . Це була селянська хата з солом'яною покрівлею, маленькими віконцями, глиняною долівкою. В одній кімнаті навчалися учні трьох труп. Навчання проводив парафіяльний священник. В цій же кімнаті була піч, куди Діти залазили грітися. Також в хаті жила старенька бабуся, що була і сторожем школи. Вода стояла в сінях у дерев'яній діжці. Діти сиділи на широких лавах.

першим світським учителем був відставний унтер-офіцер левченко іван.

Пізніше, десь з 1905 року, школа знаходилася на місці сучасної контори. вона була церковно-приходською. Працювали тут два вчителі, що навчали учнів, які вчилися в трьох групах, школа була однокласною. Вивчали тут російську мову, арифметику і закон божий. Панувала зубрячка, напам'ять вчили "Псалтир" і "Євангеліє".   

шкільне Приміщення ще в роки революції  розібрали. Потім, в роки громадянської війни, з купленої хати побудували нове приміщення школи. Тут знаходилася початкова школа до 1928 року. 3 1928 до 1967 року в цьому приміщенні знаходився медичний пункт села.

ІІ. Школа в роки перших п'ятирічок і великої Вітчизняної війни

В 1927 році в селіп почали будувати нове приміщення школи.  Це був період НЕП(У).  Будівництво здійснював підрядчик з Києва- лісопромисловець. За здійснення будвництва жителі села віддали йому ділянку лісу.

В 1928 році ця школа була збудована.  Спочатку вона була чотирирічною , а потім - семирічною.   Будівля була побудована невдало, тому серед класів поставили стовпи,  щоб підтримувати стелю.

 Під час окупації села,  в роки війни, німецько-фашистські загарбники організували в школі продовольчий склад.  а 8  листопада 1943 року , коли частини радянської армії наближалися до села (після визволення Києва) ,  фашисти облили її бензиомМ  і спалили.

Ш. Розвиток народної освіти в селі після Великої Вітчизняної війни

Зразу ж після вигнання німецько-фашистських загарбників з села,  почалась робота по організаціїнавчання. Школа розмістилася в хатах, де до війни були квартири вчителів, підсобні приміщення.

В 1958 році колгосп передав школі найбільше примпцення в селі, де була контора колгоспу.   Тут розмістилися 5-8 класи.  Однак, це небуло виходом з становища. В школі було тісно, не було достатнього освітлення, не було відповідних навчальних кабінетів. навчання проводилось в п'яти приміщеннях.  Громадськість села декілька разів ставила питання на колгоспних зборах про будівництво нового приміщення школи.   Вирішенню цього питання сприяло те що шефами колгоспу стала київська будівельна організація БМУ-14  "ГОЛОВКИЇВБУДУ".   Восени 1965 року почалося будівництво типоаого приміщення школи за проектом 2Р-02-4.

Шефи, в основному на кошти колгоспу, швидко звели будівлю. В будівництві брали участь жителі села, вчителі, учні.

30 серпня 1966 року відбулося урочисте відкриття школи.  На Свято прибули представники будівельної організації, керівники   району.

Відкриття нового приміщення  дало змогу прийняти на навчання учнів всіх класів з сіл  Ферма I Новомирівка. Великим подарунком для жителів було те, що обласний відділ народної освіти дозволив відкрити  9 клас. Восьмирічна школа була зразу ж реорганізована в середню.  

3 1   ВЕРЕСНЯ 1967 року відкрили 10 клас I вона стала повною середньою школою.